вторник, 21 апреля 2015 г.

особливості офсетного друку

Офсет Е1
Офсетний друк - найпоширеніший спосіб друку в сучасній друкарні. Більше половини всієї друкованої продукції виготовляють саме цим способом.
Офсетний друк відрізняється великою продуктивністю і якістю друку, відмінно справляється із завданням відтворення дрібних деталей і передачею півтонів, проте є свої недоліки і особливості.

Переваги:

  1. Висока якість друку, з хорошою передачею кольору і контрастності зображень
  2. Можливість друку на різних сортах паперу, картону, самоклеючих матеріалах і вінілі
  3. Висока швидкість друку
  4.  Економічність при виготовленні середніх і великих тиражів
  5.  Під час друку тиражу є можливість коригування колірної гами, без зміни макету, що дуже зручно, так як все перед друком роботи завжди трудомісткі

Недоліки:

  1. При друку на кольорових паперах змінюється передача кольору
  2. Невигідно друкувати маленькі тиражі
  3. Неможливість виконання термінового замовлення, наприклад, протягом декількох годин, так як перед друком процеси займають досить багато часу (фотовисновок плівок і виготовлення друкованих форм) і після друку тираж повинен висохнути перед подальшими постдрукарського роботами
Весь процес виготовлення тиражу офсетним способом можна розбити на 3 етапи - перед друком роботи (prepress), друк (press) і друкарську обробку тиражу (postpress).
Традиційний вид переддрукарську робіт полягає в тому, що спочатку макет для друку потрібного тиражу готують до висновку плівок, потім виводяться кольороподільні фотоплівки (на кожну фарбу своя окрема плівка), потім з плівок роблять друковані форми з металевих пластин (в основному форми роблять з алюмінію) . Після готовності форм, їх приладнують до секцій друкарської машини (у кожної фарби своя окрема секція) і починається процес друку. Правда, зараз процес підготовки до друку у багатьох полягає лише в тому, щоб відправити файл з макетом на рип друкарської машини. І машина сама витруює з металевих пластин необхідні кольороподільні форми. Але такий вид переддрукарську робіт коштує набагато дорожче через особливості матеріалу друкарських форм, зате при використанні систем CTP
Computer-to-Plate
(«Computer-to-Plate» - з комп'ютера на форму) значно скорочує час для виготовлення тиражу.
Перші листи з отримати зображенням (від 50 до 200 іноді й більше) не вважаються тиражними, так як друкар при кожному замовленні заново налагоджує суміщення кольорів і гуркіт фарби, на це йде від півгодини і більше часу. Коли ж машина буде приладнані до друку даного тиражу, починається основний етап виробництва - безпосередньо друк тієї продукції, яка буде віддана замовнику. До речі, листові офсетні машини не роблять двосторонній друк за один прохід листа через всі секції друкарської машини, тому при двостороннього друку вимагається друга приладка для зворотного боку. Після того як тираж буде повністю видрукуваний йому потрібен час на просушку, щоб висохла фарба. І тільки після цього тираж можна буде різати і робити все додаткові фінішні роботи (фальцювання, біговка, ламінація, склейка, тиснення та інше-інше-інше).
Я вже згадувала в недоліках офсетного способу друку про те, що вартість виготовлення маленьких тиражів нерентабельна. Це відбувається як раз через трудомісткого процесу приладки. Справа в тому, що при розрахунку вартості виготовлення будь-якого тиражу в кожній друкарні є встановлена ​​ціна за одну прилаладнання на кожну наявну друкарську машину. У вартість цієї приладки входить додатковий витрата паперу, амортизація самої друкарської машини і час, витрачений на приладження і після друку тиражу на те, щоб привести друкарську машину в готовність до подальших робіт (після друку кожного тиражу необхідно знімати форми і протирати всі циліндри, на яких залишилося зображення з тільки що використалася форми). Вартість приладки однакова для будь-якого тиражу, будь то 20 чи 200 тисяч тиражних друкованих аркушів. Багато замовників цього не розуміють, помилково вважаючи, що у формуванні ціни на поліграфічну продукцію основна частина падає на вартість паперу. Звичайно, при великих тиражах так і є, але при невеликих замовленнях основну частину ціни становить саме приладка. Детальніше про ціноутворення в поліграфії пізніше я напишу окремо.
оперативная печать услуги
Офсетні друкарські машини діляться на 2 типи - листові і рольові (рулонні, ротаційні).
У листових машинах друк проводиться на папір, попередньо нарізану в листи. Ці листи можуть бути форматами від приблизно А4 (в деяких випадках і менше) до 80х120 см і навіть більше. Багато друкарські машини оснащені пристроями для додаткових операцій (нанесення різних лакових покриттів, перфорація, нумерація і т.д.)
Рольові машини друкують безпосередньо з рулонів (ролей) паперу. Ці машини мають значно більш високою швидкістю, ніж листові, і тому зазвичай використовуються для об'ємних друкованих робіт, таких як багатотиражні газети і журнали. До того ж ротаційні друкарські машини можуть наносити зображення з двох сторін запечатуваної поверхні, що теж прискорює процес поліграфічного виробництва. Рольові друкарські машини часто здатні виконувати навіть операції, не пов'язані з друком (наприклад, фальцювання, укладку в зошиті і різання).

Як і у будь-якого іншого способу друку у офсета є свої особливості, про які варто знати.

  • Офсет НЕ друкує білою фарбою. При друку на білому папері це не є проблемою, так як область, яка повинна бути білого кольору просто не запечатується. Але якщо потрібно надрукувати білим кольором на кольоровому папері, то офсет з таким завданням не впорається.
  • Друк на синтетичних і металізованих паперах, а також на самоклеючих плівках необхідно робити фолієвими або УФ-фарбами. Так як фарби використовуються зазвичай в офсетного друку повинні вбиратися в верхні шари паперу, а наведені вище матеріали не володіють властивостями вбирання. Також слід знати, що УФ-фарбами друкують лише деякі друкарні.
  • Друк на рулонних машинах доцільна при виготовленні многостраничной продукції тиражем понад 10 000 екз. При менших тиражах друк на такій машині буде економічно не вигідна.
  • Ротаційні машини друкують тільки на тонких паперах. На офсетних рольових машинах можливий друк на папері щільністю від 35 г / м2 до 200 г / м2. Але на паперах щільністю від 150 г / м2 до 200 г / м2 друкують тільки ті друкарні, у яких стоїть новітнє обладнання для рольової друку. Мало хто з наших поліграфістів може цьому похвалитися.
  • Листові офсетні машини друкують на паперах з щільністю від 80г / м2 до 420 г / м. Відповідно на листовій машині не можна надрукувати тираж на газетному папері. Хоча в Москві напевно знайдуться ентузіасти.
  • При друку на матовому крейдованому папері, в результаті особливостей крейдованого шару, процес висихання фарби відбувається повільніше. Це призводить до Отмару (брудниться) при послепечатной обробці. Виключити цей момент можна застосуванням захисного лаку, воднодісперсионная (ВД лак) або офсетного лаку або збільшенням терміну сушіння. Щільні заливки ще більше збільшують цей ефект. Наявність таких на обкладинках з щільних паперів просто зобов'язує використовувати лак.
  • Використання металізованих квітів Pantone також веде до необхідності подальшого покриття захисним шаром лаку.
  • 8. Процес офсетного друку нестабільний. Завдання друкаря після приладки утримувати параметри друку за допомогою шкали контролю в допустимих межах, на даному етапі розвитку технології ці межі помітні для ока і повністю виключити різнотону (відмінність за кольорами в одному тиражі) не представляється можливим.
  • 9. Цветопроба може тільки приблизно відтворити кольорову гаму, яка вийде при друку. Стовідсоткової схожості домогтися неможливо, тому для виготовлення кольоропроби використовується абсолютно інша технологія і матеріали. При друку же на матовому або крейдованого паперу аналогова цветопроба взагалі не вважається дійсною.
  • Кольоропробу не можна зробити з використанням кольорів Pantone.
  • Коли потрібна максимальна точність відтворення кольору єдиний вихід - це зробити тиражне відтиснення на тій друкарській машині і на тому папері, на якій надалі буде друкуватися весь тираж. При цьому, чим менший проміжок часу пройде від моменту пробного друку, тим точніше буде попадання.
Не дивлячись на всі ці особливості офсет по суті є чільним способом друку саме завдяки високій якості. Якщо ви озирніться навколо і подивіться на всю друковану продукцію, яка вас зараз оточує, то 80% того, що ви побачите, буде надруковано саме цим способом!



Комментариев нет:

Отправить комментарий